LNG je dobrá zelená cesta

Ekologická doprava s LNG je dobrá zelená cesta. LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši…

jan 5, 202428576 min čítania

Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov

Cieľom Lidla do roku 2025 je dosiahnuť 40%-ný podiel kamiónov s alternatívnym pohonom v rámci…

jan 5, 202428503 min čítania

Zelená city logistika DPD

Ekologická logistika a skladovanie Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k…

jan 5, 202427503 min čítania

Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG

Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími…

jan 5, 202426784 min čítania

Kaufland spúšťa nový projekt ekologickejšieho zásobovania

Na zásobovanie predajní používa kamión s ekologickým pohonom na LNG, ktorý zanecháva menšiu uhlíkovú stopu.…

jan 5, 202425854 min čítania

Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave

Cestná doprava – Autodopravca DALITRANS Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu!…

jan 5, 202421368 min čítania

Máte záujem o tankovaciu kartu?

Samoobsluha 24/7

Zľavy do 8%

Prehľady, analýzy a ďalšie výhody…

Najnovšie príspevky

Ako LNG mení plynový trh strednej Európy?

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí,…

jan 12, 20242 min čítania

NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu

Cestná doprava – Autodopravca NAD – RESS NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Za štvrťstoročie…

jan 5, 20247 min čítania

Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave

Cestná doprava – Autodopravca DALITRANS Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu!…

jan 5, 20248 min čítania

Zelená city logistika DPD

Ekologická logistika a skladovanie Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k…

jan 5, 20243 min čítania
LNG a CNG stanice v Európe. Nájdete tu všetky európske stanice CNG a LNG. Zobrazujú sa tiež informácie o palivových dýzach na staniciach, obsahu biometánu a podobne. Mapa je denne aktualizovaná.
Zdroj mapy na ngva.eu

Európske čerpacie stanice CNG a LNG

Aktualizovaná mapa

EKOLOGICKÁ LOGISTKA v Európe

LNG je alternatívnym palivom, ktoré sa stalo realitou. LNG terminál fungujúci v Poľsku, v Svinoústí, je časťou plynového koridoru sever – juh. Predstavuje alternatívnu cestu dodávok plynu a zabezpečuje diverzifikáciu dodávok plynu. Navyše, LNG rozvíja viaceré aspekty – v rámci nich ciele EK na znižovanie emisií v doprave.Aký je teda stav príprav na využívanie LNG na Slovensku, aké budú navrhované opatrenia a čo sa v tejto oblasti konkrétne deje? Ako sú na tom v susednom Poľsku ? O týchto záležitostiach a reálnych skúsenostiach s LNG diskutovali účastníci panelovej diskusie so zástupcami PGNiG, Polskie LNG, Proprietary Partners a Európskej Investičnej Banky, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave, 20.marca2019 v zastúpení Európskej Komisie na Slovensku.
NAD – RESS optimalizuje zelenú cestu. Počas štvrťstoročia existencie sa NAD – RESS vypracovala na poprednú dopravnú spoločnosť. Vo svojich začiatkoch mala 100 zamestnancov, dopravu zabezpečovalo 54 vozidiel.
Veľký dopravca, rozsiahle služby v doprave. Spoločnosť DALITRANS oslavuje štvrťstoročnicu! 25-ročnú históriu sprevádza neustály rozvoj a priberanie nových činností. V súčasnosti spoločnosť poskytuje komplexné služby v oblasti dopravy a logistiky.
Zelená city logistika DPD. Kuriérska spoločnosť DPD patrí na Slovensku k priekopníkom v ekologickom doručovaní zásielok, elektrický autopark firmy je impozantný – tri druhy elektrických dodávok série Stellantis, elektrické dodávky Mercedes-Benz eSprinter a flotila dodávok Nissan e-NV200. Okrem toho možno vo flotile nájsť aj tri cargo bicykle pre city logistiku.
LNG je dobrá zelená cesta. V Beluši v časti Podhorie sídli dopravná spoločnosť Labant, s. r. o., ktorá si prevzala ďalších 5 ťahačov IVECO S-WAY LNG. S počtom 12 ťahačov na skvapalnený zemný plyn sa tak stáva jedným z najväčších autodopravcov s vozidlami na tento k životnému prostrediu ohľaduplnejší pohon.
Na zásobovanie predajní v Bratislave spoločnosť Kaufland využíva prvý kamión s pohonom na LNG. Týmto krokom reťazec odštartuje ďalší zo svojich projektov zodpovedných k životnému prostrediu – projekt ekologistiky.
Lidl ekologizuje svoju logistiku: Používa kamióny na CNG/LNG. Reťazec začal zásobovať svoje predajne pomocou nákladných áut, ktoré oveľa menej znečisťujú ovzdušie. Medzi zásobovacími vozidlami známeho reťazca začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý vytvára len minimálne emisie.
Lidl má v portfóliu už 15% ekologických kamiónov. Znižovanie emisií je jednou z dôležitých ciest ako ochrániť životné prostredie, pričom veľký potenciál sa skrýva v cestnej doprave. Jedným z priekopníkov v oblasti ekologickej logistiky na Slovensku je obchodný reťazec Lidl, ktorý využíva kamióny s alternatívnym pohonom už tretí rok. Kamióny s CNG, LNG či hybridným pohonom aktuálne tvoria už 15% vozovej flotily využívanej Lidlom. Obchodný reťazec chce tento podiel ďalej zvyšovať, nové ekologické vozidlá pribudnú v jeho vozovom parku ešte tento rok.